Rok 2020 był rekordowy dla Orange – zobacz podsumowanie operatora

Rok 2020 był rekordowy dla Orange – zobacz podsumowanie operatora

Miniony rok okazuje się być bardzo udany dla Orange. Czołowy operator naszych rankingów pochwalił się wynikami z niedawno zakończonego 2020 roku. Jednym z głównych osiągnięć jest znaczący wzrost ilości przesyłanych danych przez klientów sieci w porównaniu z 2019.

Zaprezentowana liczba jest wręcz oszałamiająca. Abonenci Pomarańczowego operatora przesłali aż 5 miliardów gigabajtów danych. To o 50% więcej niż w 2019 roku.

Nigdy wcześniej nie mieliśmy takiego ruchu. Dzięki inwestycjom, pracy inżynierów i ekip technicznych, nasza sieć poradziła sobie z tym wyzwaniem – skomentował wynik Piotr Jaworski, członek zarządu Orange Polska odpowiedzialny za sieć i technologie.

Na osi czasu widać wyraźny wpływ pandemii na zużycie danych mobilnych. Wzrosty przypadły dokładnie na miesiące ogłoszenia ścisłych lockdownów – rozpoczęły się w marcu, a później zarysowały się we wrześniu i grudniu. 

W porównaniu z 2019 widać ekspansję pod kątem wykorzystania sieci LTE. Użytkownicy Orange za jej pomocą przesłali o 60% więcej danych niż w poprzednim okresie. Statystyki te pokrywają się z obserwacjami naszych rankingów, gdyż w 2020 roku poprzez LTE przesłano 94% wszystkich danych mobilnych. 

Orange chwali się w swoim podsumowaniu także tym, że aktualnie 99,88% mieszkańców Polski objęta jest zasięgiem technologii LTE. Rośnie także liczba użytkowników 5G i szacowana jest ona obecnie na 6 milionów. 


Źródło: informacja prasowa Orange / tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos