Smartfony w Polsce – jak często i dlaczego Polacy kupują nowe urządzenia?

Smartfony w Polsce – jak często i dlaczego Polacy kupują nowe urządzenia?

Coraz więcej Polaków zaczyna zastanawiać się nad tym, czy naprawdę potrzebują nowego telefonu. Według badania przeprowadzonego przez Kantar, ponad 80% Polaków wymienia smartfon na nowy co 2 lata lub rzadziej. Rankomat.pl postanowił zbadać, co skłania Polaków do zakupu nowego telefonu.

Okazuje się, że najczęstszym powodem jest zepsucie się dotychczas używanego urządzenia. Innym częstym motywatorem jest jego zacinanie się. Wielu Polaków decyduje się na przesiadkę także wtedy, gdy skończy im się obecna umowa z operatorem lub otrzymają od niego dobrą ofertę.

Ponadto, w badaniu wymieniono też, że Polacy szukają nowych modeli z funkcjami, których brakuje w obecnie używanym przez nich telefonie, a także premierę nowej generacji oraz zakończenie wsparcia. Wiele osób decyduje się na nowy telefon, gdy dostanie go od rodziny, przyjaciół albo pracodawcy.

Nie tylko rosnące ceny nowych smartfonów, ale również wysokie koszty abonamentów stanowią dla wielu Polaków barierę przed kupnem nowego urządzenia. Według badania, średni miesięczny rachunek za telefon wynosi od 31 do 60 złotych, co dla wielu osób jest znacznym obciążeniem domowego budżetu.

W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na zakup używanych telefonów lub korzystanie z starszych modeli, które już nie są objęte wsparciem producenta. Jest to rozwiązanie, które pozwala oszczędzić na zakupie nowego urządzenia oraz miesięcznych rachunkach.

Jednak trzeba pamiętać, że nie tylko cena jest ważna przy wyborze smartfona. Funkcje i możliwości, jakie oferuje dane urządzenie, są równie ważne. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, czy potrzebujemy nowego telefonu oraz jakie funkcje są dla nas najważniejsze, aby dokonać rozsądnego wyboru.

Źródło: Tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos