Search

Szpiedzy przeszukują profile na LinkedIn – ostrzega brytyjski wywiad

Szpiedzy przeszukują profile na LinkedIn – ostrzega brytyjski wywiad

Internet daje wielkie możliwości – także do stworzenia siatki szpiegowskiej i działań wywiadowczych. Potwierdzają to ostrzeżenia wydane przez brytyjską agencję wywiadowczą – MI5. Według niej, co najmniej 10 tysięcy obywateli Wielkiej Brytanii w ostatnich 5 latach stało się ofiarami szpiegów obcych służb, którzy wyłudzili od nich cenne informacje na bazie ich profilu.

Aby zapobiec fatalnym skutkom nieostrożności w sieci rządowa agencja rozpoczyna kampanię informacyjną pod hasłem “Think Before You Link”.

Specjaliści od przeciwdziałaniu szpiegostwu wskazują, że przyjmowanie zaproszeń do grona znajomych osób o nieznanej nam tożsamości to duży czynnik ryzyka. Dzięki temu udostępniamy informacje zarówno o nas samych, jak i o naszych znajomych z sieci kontaktów.

Od początku pandemii wielu z nas pracuje zdalnie i spędza więcej czasu w domu na swoich urządzeniach osobistych. Pracownicy stali się bardziej podatni na złośliwe podejścia ze strony wrogich służb i organizacji przestępczych w mediach społecznościowych –  informuje Dominic Fortescue, przedstawiciel MI5.

Na podobne kroki, co wywiad brytyjski, zdecydowały się służby Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Cyfrowa RP 

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos