Tesla po stronie Chińczyków?

Tesla po stronie Chińczyków?

Maj przebiegał zdecydowanie pod znakiem amerykańskiego zakazu handlu nałożonego na Chiny. Wywołało to bardzo dużo medialnego szumu oraz zmieniło nastawienie zarówno w firmie Huawei, jak i zmusiło amerykańskie przedsiębiorstwa do znalezienia nowych sojuszników. Mogliśmy zaobserwować zrozumiałe zwątpienie u klientów chińskiej firmy. Jednak nie każdy zamierza odwrócić się od Chin. Co więcej, ktoś może chcieć wykorzystać taką sytuację. W tym przypadku mowa o Tesli.

Nie powinno być to wielkim zdziwieniem, ponieważ jak powszechnie wiadomo, Tesla przygotowuje w Szanghaju firmę Gigafactory 3. Prace zostały jednak przyśpieszone, więc pierwsze efekty produkcji elektrycznych aut będą miały swoją premierę jeszcze w tym roku.

Tesla ujawniła plan dotyczący produkcji 3 wersji, która będzie prowadzona jedynie w Chinach. Czas dostawy przewidywany jest na 6-10 miesięcy, zaś cena oscyluje wokół 47 500 dolarów. Choć model nie ma różnić się od tego produkowanego w USA, to cena nie jest już tak podobna. Cena deklarowana na Dalekim Wschodzie jest wyższa o około 7 000 dolarów niż ta w Stanach Zjednoczonych.

W niedługim czasie przekonamy się czy te działania to było to dobre posunięcie ze strony Tesli.

Źródło: https://dailyweb.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos