Search

TikTok ma poważne problemy. Czy USA zbanuje tę aplikację?

TikTok ma poważne problemy. Czy USA zbanuje tę aplikację?

TikTok przeżywa ostatnio trudne chwile. Aplikacja mobilna, która zdobyła ogromną popularność, została niedawno zakazana w Indiach. To jeden z najważniejszych i największych rynków na świecie. Taka sytuacja to efekt napiętej sytuacji politycznej między Indiami, a Chinami. Wiele wskazuje na to, że chińska platforma może wkrótce otrzymać drugi cios. Amerykański politycy rozpatrują możliwość zbanowania TikToka także w Stanach Zjednoczonych.

Przyznał to Mike Pompeo w poniedziałkowym wywiadzie udzielonym telewizji Fox News. Sekretarz Stanu podkreślił, że istnieją poważne obawy, że TikTok może zagrażać bezpieczeństwu narodowemu. Przestrzega o wykorzystaniu TikToka jako narzędzia do inwigilacji oraz rozpowszechniania chińskiej propagandy.

Zarząd TikToka poinformował z kolei, że wycofają aplikację z Hongkongu. Obszar, na którym panuje w ostatnim czasie walka o niezależność, ma zostać objęty intensywnymi kontrolami ze strony rządu w Pekinie. To efekt budzącego kontrowersje uchwalonego prawa o Bezpieczeństwie Narodowym na terenie Hongkongu.

W świetle ostatnich wydarzeń podjęliśmy decyzję o przerwaniu działania aplikacji TikTok w Hongkongu – oświadczył rzecznik prasowy firmy. Firma ByteDance odciął się także od dalszych komentarzy na ten temat.

Źródło: tabletowo.pl

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos