Transmisja TV w 5G!

Transmisja TV w 5G!

W roku 2019 bacznie śledzony przez nas wyścig o 5G nabierze jeszcze większego tempa. Kto będzie liderem? Czy zakładane plany zostaną wdrożone w życie czy okażą się jedynie PR-ową zagrywką? Co będzie mógł zobaczyć na własne oczy świat, wypatrujący najnowszego standardu technologii?

Właściwie, to już było na co popatrzeć. Zabieramy Was w podróż do Seulu, gdzie odbyła się pierwsza komercyjna transmisja TV na żywo w technologii 5G.

Ceremonia przywitania nowego roku transmitowana była przez Koreański SK Telecom. Trwającą 11 minut transmisję 5G można było oglądać na kanale rozrywkowym XtvN. Wideo było w bardzo wysokiej jakości, zaś opóźnienie było mniejsze niż 1 sekunda mimo bardzo zatłoczonego środowiska. Osoby przed telewizorem mogły poczuć się jakby były w Seulu przy odliczaniu do północy czy po późniejszych wywiadach przy historycznym pawilonie dzwonu Bonsingak.

W takich momentach spędzanie Sylwestra przed telewizorem nie brzmi jak słaby plan, tylko jak okazja do sprawdzenia tego, co przyniesie nam przyszłość.

Źródło: https://www.telko.in/

Magdalena Lewczuk

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos