Search

Twitter testuje nowy projekt ‘Spaces’ oparty na wiadomościach głosowych

Twitter testuje nowy projekt ‘Spaces’ oparty na wiadomościach głosowych

W zeszłym miesiącu Twitter ogłosił, że wkrótce zacznie testować nowe rozwiązanie oparte na pokojach do prowadzenia rozmów audio. Projekt o nazwie Spaces jest już w fazie prywatnych beta testów wśród użytkowników z niedostatecznie reprezentowanych środowisk.

Zdaniem firmy, aby ludzie mogli czuć się komfortowo w tego typu pokojach, konieczne jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Jest to trudne wyzwanie, szczególnie dla platformy pokroju Twittera, który zdaniem niektórych nadmiernie faworyzuje wolność słowa.

Test nowej funkcjonalności ma za zadanie odkryć wszelkie problemy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Oferuje ona możliwość prowadzenia rozmów audio pomiędzy dwiema lub więcej osobami, moderowanych przez hosta. Administratorzy mają pełną kontrolę nad tym, kto może wypowiadać się w ich przestrzeni. Twitter testuje również reakcje przypominające gesty, transkrypcje na żywo, udostępnianie postów, oraz opcję zgłaszania i blokowania ludzi.

To nie pierwszy raz, kiedy Twitter eksperymentuje z narzędziami głosowymi. W czerwcu wprowadził bowiem funkcję pozwalającą na dołączanie treści audio do postów. Użytkownicy systemu iOS mogą obecnie z niej korzystać podczas komponowania wpisów i dodawać maksymalnie 140-sekundowe nagrania audio.

Twitter przeprosił później za to, że nie wziął pod uwagę potrzeb osób niedowidzących, głuchych oraz niedosłyszących podczas wdrażania nowej funkcjonalności. Przedstawiciele platformy ogłosili, że naprawili kilka kwestii, aby umożliwić zidentyfikowanie wpisów audio na osi czasu. Czy najnowszy projekt wzbudzi równie wiele kontrowersji? Tego dowiemy się już wkrótce – funkcja Spaces ma bowiem zostać udostępniona dla wszystkich użytkowników iOS w ciągu najbliższych paru tygodni.

Źródło: TechCrunch

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos