Uber Eats rozszerza ofertę dostawy artykułów spożywczych w związku z COVID-19

Uber Eats rozszerza ofertę dostawy artykułów spożywczych w związku z  COVID-19

Uber Eats rozszerzył swoją ofertę dostaw spożywczych w trzech krajach, które zostały głęboko dotknięte epidemią koronawirusa.

Uber ogłosił, że podpisał umowę partnerską z dużą francuską siecią supermarketów Carrefour, aby zapewnić obywatelom Paryża ekspresową dostawę do domu wybranych produktów spożywczych, w tym podstawowych artykułów spożywczych, przyborów toaletowych i środków czystości.

Usługa będzie początkowo obejmować 15 sklepów w stolicy Francji, choć Uber Eats twierdzi, że planowane jest wprowadzenie jej w całym kraju w ciągu najbliższych kilku tygodni.

W Hiszpanii firma współpracowała z marką stacji paliw Galp w celu dostarczenia usługi dostarczania artykułów spożywczych, w tym codziennej żywności, leków bez recepty, napojów i środków czystości w 15 różnych miastach w 8 prowincjach. Oprócz aplikacji Uber Eats dostawy telefoniczne będą również dostępne dla tych, którzy nie mają dostępu do smartfona lub Internetu.

Warto również wspomnieć, że Glovo, główny konkurent firmy, nawiązał już współpracę z Carrefour w zakresie usług dostarczania artykułów spożywczych na różnych rynkach, w tym w kraju ojczystym Hiszpanii. To może wyjaśniać, dlaczego Uber Eats wybrał innego partnera na tym konkretnym rynku.

Krajem trzecim, z którym Uber Eats współpracuje, jest Brazylia, gdzie firma podpisała umowę z wieloma aptekami, sklepami ogólnospożywczymi i sklepami zoologicznymi w rejonie Sao Paulo.

To nie jest pierwsze przedsięwzięcie firmy w zakresie usług dostawy artykułów spożywczych, ponieważ ma już umowy z Coles, australijską siecią supermarketów, a także Costcutter w Wielkiej Brytanii, umożliwiając dostęp do 600 niezależnych sklepów wielobranżowych za pośrednictwem swojej aplikacji.

Zapytany o prawdopodobieństwo rozszerzenia swoich usług dostawy żywności na inne rynki dotknięte pandemią, Uber Eats odpowiedział, że bada obecnie możliwości współpracy z większą liczbą supermarketów, sklepów wielobranżowych i różnych sprzedawców detalicznych na całym świecie.

źródło: TechCrunch

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos