W Belgii aukcja częstotliwości 5G najwcześniej w czerwcu 2022

W Belgii aukcja częstotliwości 5G najwcześniej w czerwcu 2022

Nie tylko w Polsce czekamy na rozpoczęcie aukcji częstotliwości 5G. Doniesienia belgijskich i flamandzkich mediów potwierdzają, że w Belgii ten proceder rozpocznie się nie wcześniej niż w drugim kwartale 2022 roku. Zanosi się także na pojawieniu się kolejnego, czwartego operatora na rynku telefonii komórkowej.

Rządowy organ regulacyjny ustanowiła duży krok w kierunku przeprowadzenia licytacji częstotliwości 5G w Belgii. Odpowiedzialny za ten proces będzie minister telekomunikacji Petra De Sutter oraz BIPT (Belgisch Instituut voor Postdiensten en Telecommunicatie) – urząd regulacyjny rynku telekomunikacyjnego.

Rząd federalny i poszczególne kraje związkowe nie zawarły do tej pory porozumienia związanego z podziałem wpływów z aukcji. Ostateczna decyzja ma być podjęta do końca marca.


– Pakiet dokumentów związanych z aukcję 5G jest na ostatniej prostej – ocenia minister Petra De Sutter.

Belgijskie i flamandzkie źródła medialne zgodnie twierdzą, że możliwe pozostaje dołączenie czwartego gracza, który miałby zostać nowym operatorem telefonii komórkowej. Zarezerwowano na ten wypadek część pasma, choć z pewnymi restrykcjami. Nowa firma ma móc nabyć tylko część pasma i świadczyć swoje usługi wyłącznie na rynku biznesowym.

Źródło: telko.in

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos