Wi-Fi na pokładzie Emirates: Dostępność i inwestycje na niespotykanym dotąd poziomie

Wi-Fi na pokładzie Emirates: Dostępność i inwestycje na niespotykanym dotąd poziomie

Emirates, jedna z wiodących linii lotniczych na świecie, ogłosiła, że pasażerowie jej samolotów we wszystkich klasach mogą teraz korzystać z bezpłatnej łączności WiFi na pokładzie. Wystarczy tylko dołączyć do programu lojalnościowego Emirates Skywards, a przystąpić do niego można nawet w trakcie lotu.

Inwestycje w łączność na pokładzie

Linia lotnicza poinformowała, że do tej pory zainwestowała w sieci WiFi na pokładzie ponad 300 milionów dolarów. „Członkowie programu Skywards na poziomie Blue, Silver, Gold lub Platinum podróżujący w dowolnej klasie – ekonomicznej, ekonomicznej premium, biznes lub pierwszej – mogą bezpłatnie wysyłać i odbierać wiadomości w aplikacjach”, informują Emirates.

Niemal nieograniczone korzyści dla członków programu lojalnościowego

Co więcej, pasażerowie pierwszej klasy, jeżeli są członkami Skywards, będą mieli nieograniczony dostęp do bezpłatnego internetu, dzięki czemu będą mogli robić zakupy lub pracować online podczas lotu, podobnie jak członkowie Silver, Gold i Platinum Skywards podróżujący klasą biznes. Członkowie Platinum Skywards mają natomiast bezpłatny dostęp do internetu we wszystkich klasach podróży.

Rośnie zainteresowanie WiFi na pokładzie

Przewoźnik podaje, że obecnie odnotowuje średnio 450 tys. użytkowników pokładowego WiFi miesięcznie. To oznacza 30-proc. wzrost ruchu internetowego w 2023 r. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Prawie 10 proc. wszystkich pasażerów korzysta z pokładowego WiFi bezpłatnie, a na trasach w obu Amerykach prawie 20 proc. pasażerów łączy się z WiFi na pokładzie. Na trasach europejskich i afrykańskich odsetek ten wynosi ponad 11 proc. wszystkich pasażerów.

Ciągłe inwestycje w usprawnienia

„Będziemy kontynuować inwestycje w modernizacje i usprawnienia, a nasze samoloty A350 zostaną dostarczone już wyposażone w łączność satelitarną nowej generacji”, zapowiada Patrick Brannelly, SVP Retail, IFE & Connectivity.

Nowoczesne samoloty z jeszcze lepszym dostępem do internetu

Emirates zapowiedziały także, że na pokładzie 50 nowych samolotów Airbus A350, które mają wejść do eksploatacji w 2024 r., pasażerowie będą mogli korzystać z szybkiego, 

szerokopasmowego internetu pokładowego obsługiwanego przez GX Aviation, firmy Inmarsat. Ta nowa umowa zapewni pasażerom lepszą łączność i większy globalny zasięg, nawet podczas lotów nad Arktyką. Airbusy A350 będą pierwszymi samolotami linii Emirates, które skorzystają z sieci satelitarnej Global Xpress (GX) firmy Inmarsat.

Satelitarna sieć pokładowa nowej generacji

Global Xpress to pierwsza i jedyna na świecie sieć szerokopasmowa, która zapewni pasażerom nieprzerwaną łączność bez względu na miejsce docelowe podróży, w tym nawet Biegun Północny. To olbrzymi krok naprzód w dziedzinie łączności pokładowej, który przyniesie zdecydowane korzyści pasażerom.

Jak skorzystać z bezpłatnego WiFi na pokładzie?

Aby uzyskać dostęp do bezpłatnego WiFi, pasażerowie muszą jedynie dołączyć do programu Emirates Skywards. Klienci mogą bezpłatnie dołączyć za pośrednictwem strony emirates.com, flydubai.com, oficjalnej aplikacji Emirates lub aplikacji flydubai oraz bezpośrednio z poziomu portalu WiFi na pokładzie.

Podsumowanie

Inwestycje Emirates w sieci WiFi na pokładzie swoich samolotów to olbrzymi krok naprzód w dziedzinie łączności pokładowej. Dzięki tym inwestycjom pasażerowie będą mogli korzystać z internetu na pokładzie niezależnie od klasy, w której podróżują, a członkowie programu lojalnościowego Emirates Skywards będą mieli do niego nieograniczony dostęp. Wraz z wprowadzeniem nowych samolotów Airbus A350, które będą wyposażone w nową generację łączności satelitarnej, pasażerowie Emirates będą mogli korzystać z jeszcze lepszego dostępu do internetu, niezależnie od miejsca docelowego podróży.

Źródło: Telko.in

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos