Witamy w erze cyfrowych dowodów!

Witamy w erze cyfrowych dowodów!

Czy istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostawisz przez roztargnienie portfel z dokumentami w domu niż swojego smartfona?

No cóż, takie już mamy czasy. Nie ma o czym dyskutować. Przecież w swoim urządzeniu mobilnym masz wszystko – kartę płatniczą, aparat, GPS. Okazuję się, że niedługo znajdzie się tam też miejsce na dokumenty tożsamości, a konkretnie e-dowód! Właściciele sklepów z galanterią mogą mieć pewne obawy co do popytu na ich towary 😉

Wszystko to dzieje się dzięki Ministerstwu Cyfryzacji, które od 4 marca zamierza wprowadzić e-dowód, nieróżniący się wyglądem od obecnego dowodu osobistego. Każdy z nas będzie mógł przechowywać wirtualny dowód w swoim smartfonie.

Posiadacze e-dowodu będą mieli założony unikalny profil osobisty, który potwierdzi tożsamość w usługach online. Wybrano standardowe zabezpieczenie – przyłożenie do czytnika i pin. E-dowód oprócz ułatwienia spraw w urzędach, firmach czy podczas wizyt u lekarza, usprawni również odprawę na lotniskach dzięki aplikacji ICAO, która umożliwi dostęp do biometrycznego zdjęcia twarzy.

Będzie to duże ułatwienie i kolejny krok w stronę e-dokumentów. Jako pierwsi e-dowody otrzymają osoby, których dokument będzie przeterminowany. Ministerstwo Cyfryzacji zakłada okres 10 lat na wymienienie wszystkich dowodów na nowe.

Źródło: https://dailyweb.pl/

Maciej Biegajewski

Posts Carousel

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Latest Posts

Top Authors

Most Commented

Featured Videos